Salon to miejsce, w którym wypoczywamy po pracy i widzimy się z najbliższymi. To przestrzeń, w której spędzamy długie wieczory, rozmawiając bądź oglądając filmy.

Oczywiście najważniejszym meblem w salonie jest narożnik bądź sofa, jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią. Wygodna, komfortowa i mieszcząca wszystkich domowników staje się sercem domu. Natomiast dopełnieniem aranżacyjnym głównego mebla wypoczynkowego w salonie jest fotel.

Fotel to mebel, który oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji – czyli bycia miejscem odpoczynku – może też wprowadzać do wnętrza nową stylistyczną wartość. Klasyczny uszak bądź nietuzinkowy, nowoczesny fotel na stalowym stelażu może dodać pomieszczeniu energii. Taki mebel może być też ciekawym nośnikiem koloru. Jeśli chcemy utrzymać nasze wnętrze w jasnych, stonowanych barwach, granatowe, butelkowozielone bądź żółte siedzisko intrygująco przełamie tą bezpieczną paletę i sprawi, że pokój, w którym będziemy odpoczywać nie będzie nudny. Prócz koloru możemy działać również materiałem, dostawiając do sofy w miękkim obiciu elegancki, skórzany fotel. Duży wybór różnych foteli znajdziesz w domokoncept – salonie meblowym w szczecinie przy ul. Santockiej 39.

Czym się kierować przy zakupie fotela?

Nie istnieje idealny fotel, który byłby w równym stopniu komfortowy dla wszystkich. Niektóry wolą miękkie, zatapiające siedziska, inni natomiast twardsze, techniczne, ułatwiające wstawanie. Dla jednych ważniejsza będzie finezyjna forma, dla innych natomiast pełne podparcie pleców. Ważnym aspektem wpływającym na komfort jest też głębokość – ta nie powinna być mniejsza niż 40 cm. Równie istotne jest właściwe ułożenie i forma podłokietników – źle dopasowane mogą odbierać nam komfort na przykład przy czytaniu książki. Natomiast idealnym dopełnieniem strefy relaksu jest poduszka lędźwiowa.

Fotel do salonu fotel avangarde

Fotel avangarde od polskiego producenta aris szczególnie upodobali sobie panowie. Może dlatego, że wzbudza szacunek mafijnego boss’a, a może po prostu dlatego, że jest głęboki i rozłożysty, przez co zapewnia pełen komfort większym osobom. Mebel jest duży i nietuzinkowy, w jego formie można znaleźć inspiracje stylem retro. Jego unikalny kształt nada wnętrzom charakteru i smaku. Ciekawym zabiegiem stylistycznym jest możliwość dobrania lamówki wykańczającej mebel w kontrastującej do reszty tkaninie. Fotel świetnie odnajdzie się we wnętrzach wykończonych drewnem i spiekiem, jak również płytami laminowanymi. Mebel znajduje się w stałej ekspozycji w salonie meblowym domokoncept w szczecinie, gdzie można go do siebie „przymierzyć” i na żywo poznać jego komfort.

Ciekawe propozycje foteli od polskich marek

Zupełnie innym kierunkiem jest nieduży fotel oyster, produkt marki comforty. Mebel ten odnajdzie się zarówno w przestrzeniach domowych, jak i restauracyjnych czy hotelowych. Siedzisko oyster’a, wypełnione pianką wysokoelastyczną, umieszczone jest na stalowym stelażu. Nogi, za dopłatą, możemy wykończyć kolorami z palety ral bądź miedzią czy perłowym mosiądzem, uzyskując niesamowity efekt. Ten wygodny fotelik nie przytłoczy naszego wnętrza, ponieważ jest wizualnie lekki. To jeszcze nie koniec! Oyster z siedziskiem z poduchą ma swojego brata bliźniaka, który wykończony jest tak zwaną kołderką. Kołderka daje efekt luźnej, otulającej tkaniny, co potęguje wrażenie wygody i sprawia, że czujemy, że obcujemy z wyjątkowym wzornictwem. Zarówno opcja z poduchą, jak i z kołderką występuje też w wariancie z wyższym, bardziej komfortowym oparciem. Dla uzyskania maksimum relaksu możemy uzupełnić fotel o praktyczny podnóżek.

RM58 – fotel romana modzelewskiego

Innym fotelem, który może stanowić bardzo ciekawy element we wnętrzu jest kultowy już fotel rm58, projekt romana modzelewskiego, który wyprzedził swoją epokę. Historia mebla się do roku 1958, kiedy to wykonano prototyp z laminatu poliestrowo – szklanego, co było prekursorskim zastosowaniem tego tworzywa w polsce. Projekt został doceniony za granicą i znalazł się na wielu wystawach. Pół wieku od powstania, fotel autorstwa romana modzelewskiego zadebiutował ponownie, tym razem w nowym materiale i z wykorzystaniem technologii przemysłowych umożliwiających odejście od ograniczeń związanych z produkcją o charakterze rzemieślniczym i zaoferowanie produktu o stałych parametrach jakościowych. Aktualnie fotel wykonany z trwałego tworzywa występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, może mieć wykończenie matowe i z połyskiem, jak również może być obity materiałem.

Fotel Alex – ponadczasowy komfort

Fotelem, na który najczęściej zwracają uwagę klienci domoknoncept – salonu meblowego w szczecinie przy ul. Santockiej 39, jest fotel alex, produkt marki Sits. Mebel zwykle zamawiany jest w tkaninie – świetnie wygląda w velvetach – natomiast będzie się też pięknie prezentował w skórze.

Wzornictwo fotela alex stoi na pograniczu przeszłości i przyszłości. Widać w nim lekką inspirację klasycznym uszakiem, natomiast wąskie podłokietniki i oparcie nadają mu nowoczesnego sznytu. I najważniejsze, przez użytkowników określany jest jako ultra komfortowy – otulający, miękki, odciążający plecy. Przyczyniają się do tego dwie sprytnie rozmieszczone poduszki, jedna przy odcinku lędźwiowym, druga to tak zwany zagłówek.

Do wyboru mamy dwa rodzaje nóżek, możemy też uzupełnić fotel o podnóżek – i tu też mamy dwie opcje do wyboru: okrągły i trapezowy. Jak mówi producent, „alex to mebel, którego się nie zapomina”.

Fotel Alex

Na stronie domokoncept.pl można znaleźć inne ciekawe modele foteli.