Hokery to niezwykle praktyczne wyposażenie, które z pewnością zyska przychylność każdej kuchni. Ich główną zaletą jest odpowiednia wysokość, sprzyjająca siadaniu i zsiadaniu oraz możliwość łatwego obracania się.
Nie bez powodu są one obowiązkowym wyposażeniem barów, gdzie możemy wygodnie siedzieć przy ladzie na podobnej wysokości co osoby stojące obok. Dzięki możliwości obracania siedziska, bez problemu również możemy na nie siadać i przybierać dogodną pozycję.
Jak krzesła barowe sprawdzają się w domowej kuchni?
Krzesła barowe to niezwykle funkcjonalny i praktyczny mebel. Dzięki swojej budowie wyróżnia się na tle taboretów czy klasycznych krzeseł, jakie możemy spotkać w jadalni. Krzesła barowe wyróżniają się przede wszystkim wygodnym i aktywnym użytkowaniem. Wysokość siedziska, kształt oraz sama funkcjonalność pozwalająca na obracanie się wokół własnej osi sprawia, że są to bardzo aktywne meble, które sprzyjają dużej aktywności gości. W przypadku klasycznych krzeseł, osoby na nich siedzące praktycznie nie zmieniają pozycji przez dłuższy czas. Inaczej jest natomiast w przypadku krzeseł barowych, które pozwalają się obracać.
Kolejną zaletą hokerów jest brak konieczności ich odsuwania, by na nich usiąść. Odpowiednia wysokość obracanego siedziska pozwala bez najmniejszego problemu przybrać wygodną pozycję przy stole bez konieczności odsuwania krzesła barowego i ponownego przysuwania go do stołu. Unikami dzięki temu nadmiernego przesuwania i uszkodzenia paneli podłogowych czy naciągania wykładziny lub dywanu.
Hokery – krzesła towarzyskie idealne do salonu z aneksem kuchennym
Największą zaletą hokerów jest fakt, że sprzyjają kontaktom towarzyskim. Ta zaleta jest szczególnie doceniana w barach czy pubach. Możliwość wygodnego obracania się, czy siedzisko na odpowiedniej wysokości, sprzyjają rozmowom i interakcjom z pozostałymi osobami znajdującymi się w kuchni. Obracane siedzisko pozwala obracać się w stronę rozmówcy, czego nie uświadczymy w przypadku tradycyjnych krzeseł. Siedzisko na odpowiedniej wysokości sprzyja rozmową, gdyż zajmujemy pozycję, która jest zbliżona do wysokości osób poruszających się po kuchni.
Podnóżek do krzesła barowego
Podnóżek to praktycznie nieodłączny element każdego krzesła czy stołka barowego. Może on mieć kształt poziomej poprzeczki przymocowanej do przednich nóżek krzesła lub formę obręczy zamocowanej do głównej nogi hokera. Niewątpliwie pełni on jedną bardzo ważną funkcję. Pozwala przybrać wygodną i bezpieczną pozycję. Z racji tego, że hokery są wysokimi krzesłami czy taboretami, to nasze stopy mogą nie sięgać stabilnego podłoża. Zastosowanie podnóżka ułatwia zarówno siadanie, jak i zsiadanie z hokera.
Jakie krzesło barowe do małej kuchni?
Małe kuchnie nie pozwalają na puszczenie wodzy wyobraźni, gdyż w pierwszych krokach musimy zadbać o funkcjonalność. Wyposażenie małej kuchni w stół i krzesła może okazać się niemożliwe ze względu na brak wystarczającej ilości miejsca. Podobnie jest w przypadku salonów z aneksem kuchennym, gdzie dodatkowo dochodzi nam kwestia oddzielenia strefy jadalnej od strefy wypoczynkowej. W obu przypadkach przychodzą nam z pomocą krzesła barowe. W przypadku małej kuchni warto wybrać krzesło barowe bez dużych podłokietników oraz z możliwością regulacji wysokości siedziska. Taki hoker idealnie sprawdzi się w małej kuchni. Jego duża elastyczność i szeroka funkcjonalność pozwoli zaoszczędzić nam sporo miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybranie wysokiej lady zamiast stołu, przy którym będzie można usiąść na hokerze. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w roli oddzielenia kuchni od salonu, a przy okazji pozwoli nam utrzymać kontakt z gośćmi.
Podsumowanie
Krzesła barowe to niezwykle ciekawy mebel, który staje się coraz bardziej popularny zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Jego obecność w kuchni nadaje jej bardziej towarzyskiego charakteru, co jest niewątpliwą zaletą. Ponadto krzesła barowe są niezwykle praktyczne, wygodne oraz ładne.
Sprawdź pełną ofertą krzeseł barowych w naszym salonie meblowym w Szczecinie. Wybierz idealny hoker dla siebie.