Od kilku sezonów jesteśmy w stanie zaobserwować trend wnętrzarski, który niezmiennie się utrzymuje. Nie zagrażają mu sezonowe tendencje, ale nie można go też posądzić o nudę.

Chodzi o proste, jasne, nieprzekombinowane przestrzenie wypełnione naturalnymi materiałami, które emanują ciepłem i zapraszają do środka. Są to wnętrza dedykowane użytkownikom, takie, które na pierwszym miejscu stawiają komfort – jednym słowem przytulne!

Trwałe meble polskich producentów

Nie ma co się dziwić, to jak urządzamy nasze wnętrza ma ścisły związek z czasami, w których żyjemy. Dwa lata pandemii i konieczność izolacji sprawiły, że przykładamy większą uwagę do tego, jak wyglądają nasze przestrzenie. Potrzebujemy stabilizacji i spokoju, i taki klimat staramy się wykreować w swoim otoczeniu. Chcemy otaczać się meblami i przedmiotami wykonanymi z naturalnych materiałów – trwałych i szlachetnych, doskonałych w swojej prostocie. Poświęcamy więcej uwagi temu co potrzebujemy i dlatego zwracamy się ku bardziej świadomym wyborom. Przy zakupie mebla zwracamy uwagę na kraj produkcji oraz konstrukcję i wypełnienia. Czynnikiem, który skłania do zakupu jest rzemieślnicza jakość, oferowana w salonie meblowym Domokoncept. Wybieramy przyjemne w dotyku tkaniny w kolorystyce beżu, popieli, szarości – nienachalne, otulające kolory, dzięki którym możemy budować domową oazę. Decydujemy się na zakup trwałego mebla, który zapewni nam i naszej rodzinie wysoki standard wypoczynku przez długie lata.

Właśnie takie produkty znajdziesz w Domokoncept – salonie meblowym w Szczecinie  przy ul. Santockiej 39. Prezentowane na zdjęciach ultra komfortowe sofy Jenny oraz Brandon możesz tu zobaczyć tu na żywo i poznać ich komfort przed nabyciem.

Brandon sits narożnik

Sofa Barndon

Naturalny minimalizm – meble SITS

Takie myślenie ma swoje odzwierciedlenie na rynku meblarskim. Producent mebli Sits, jeden z naszych partnerów, ma w swojej ofercie piękne, komfortowe meble w świetnej jakości. Pośród szerokiej oferty możemy znaleźć m.in. Funkcjonalne sofy modułowe, które idealnie dopasują się do naszego wnętrza. Meble Sits odznaczają się pięknym wzornictwem i stanowią ozdobę mieszkania czy domu. Ich proste formy są naprawdę inspirujące, za swój kunszt zostały docenione również za granicą. Nawet sesje zdjęciowe prezentujące markę pokazują, że filozofią Sits jest tworzenie mebli do przyjemnych, otulających przestrzeni, w których możemy odpocząć i spędzić czas z rodziną.  Subtelne dodatki, jak wyrafinowanie rzeźbiona noga czy ozdobne przeszycia sprawiają, że czujemy, że mamy do czynienia z wyjątkowym wzornictwem, które można spotkać w naszym salonie meblowym w Szczecinie. Dzięki szerokiej palecie tkanin możemy spersonalizować swój mebel, tak by idealne do nas pasował. Możemy wybierać spośród tkanin gładkich, melanżowych, z mniej bądź bardziej widocznym splotem – wybór jest ogromny. Produkty Sits nie przytłaczają przestrzeni, w których się znajdują, tylko je dopełniają, nadając im duszę.

A gdy już wybierzemy idealną sofę czy narożnik, możemy zadbać o dodatki: różnorodne poduszki czy wełniany koc z ciekawym splotem. Takim dopełnieniem wnętrza mogą być na przykład produkty moyha, które również mamy w swojej ofercie. Paleta naturalnych kolorów, inspirowanych barwami ziemi, oraz różnorodne tekstury budują przytulną atmosferę w domu. Widzisz? Minimalizm nie musi być zimny i surowy.

Rośliny we wnętrzu

Nie ma nic bliższego człowiekowi niż przyroda. Nie ma też wdzięczniejszej ozdoby wnętrza niż rośliny. To ponadczasowy trend – ciekawe rośliny odnajdą się w każdej aranżacji, a im ich więcej, tym lepiej. Monstery, alokazje, sansewierie skradły serca zarówno projektantów i stylistów, jak i użytkowników mieszkań, którzy chętnie odpoczywają w otoczeniu roślin. Przyroda „przemycona” do wnętrza czyni je bardziej przytulnym i kojącym, a zieleń liści działa na nas uspokajająco i odprężająco. Floryści radzą, by otaczać się roślinnością, ponieważ dobrze to wpływa na nasze samopoczucie oraz poprawia wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Dodatkowo niektóre gatunki, jak epipremnun, zielistka czy bluszcz, pochłaniają szkodliwe substancje, zapewniając nam zdrową przestrzeń do życia.

Organizery ścienne Loft Decora

Jeszcze do niedawna rośliny w domu były kojarzone z parapetem zastawionym doniczkami. Na szczęście coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie produktów, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się widokiem roślin w domu w bardziej nietuzinkowy sposób.

Firma Loft Decora ma w swojej ofercie niezwykłą ścienną dekorację – border – multi dekoracyjną przestrzeń stworzoną ze stali i zgrzewanych siatek. Na okrągłej kratownicy możemy dowolnie rozmieszczać półki i haczyki, jak również prostopadłościenne, dębowe donice, w których możemy umieszczać naszą zieleń. Paproć w loftowej oprawie będzie świetną ozdobą ściany. Bordery są dostępne w dwóch wymiarach: fi50 oraz fi80, natomiast doniczki do nich mają wymiary kolejno 30 cm i 50 cm. To niezwykła i stylowa dekoracja, dzięki której w ciekawy sposób wyeksponujesz swoje ulubione rośliny. Bordery również znajdziesz w Domokoncept – salonie meblowym w Szczecinie przy ul. Santockiej 39.

Umiejętne i przemyślane rozmieszczenie kwiatów może zmienić dom nie do poznania.