Oferta hokerów dostępnych na naszym rynku jest niezwykle szeroka. Stały się one na tyle popularne, że możemy je nabyć nawet w marketach.

Sprawdzając ofertę tej kategorii mebli możemy spotkać się z hokerami o różnej wysokości oparcia oraz o różnej podstawie (różnej ilości nóg).
Te dwa aspekty mogą być kluczowe przy wyborze idealnego stołka lub krzesła barowego do naszej kuchni.

drewniany hoker stołek barowy Fameg

Stołek barowy – wady i zalety

Stołek barowy charakteryzuje się przede wszystkim brakiem oparcia oraz różnymi formami siedziska. Siedzisko w przypadku stołka barowego może przybrać bardzo wiele form, od standardowych płaskich powierzchni w kształcie koła lub prostokąta po profilowane siedziska z miękkim wykończeniem.
Rodzaj siedziska jest decydującym elementem podczas wyboru konkretnego modelu. Niewątpliwą zaletą braku oparcia jest bardzo łatwy dostęp. Na stołek można usiąść z każdej strony bez większych trudności. Kolejną zaletą stołka barowego jest kompaktowy wymiar co sprawia, że jest on idealnym wyborem do małych kuchni.
Przykładem klasycznego stołka barowego może być model Prop C, który charakteryzuje się prostą formą, delikatnie profilowanym siedziskiem wykonanym z drewna oraz eleganckim podnóżkiem w formie poziomej poprzeczki łączącej przednie i tylne nogi.
Kolejną ciekawą propozycją stołków barowych może być kolekcja C’HOOK, która charakteryzuje się niezwykle prostą formą oraz wyrazistym kolorem. Ten model stołków barowych idealnie podkreśli nowoczesne i odważne wnętrza i kuchnie.

krzesło barowe Paged z niskim oparciem

Krzesło barowe z niskim – kompromis dla małych kuchni

Przeglądając ofertę stołków i krzeseł barowych możemy spotkać się z modelami, które mają niskie, wręcz symboliczne oparcia. Takie rozwiązanie łączy w sobie praktyczność i funkcjonalność, jaką dają taborety oraz wygodę dłuższego siedzenia dzięki oparciu dla pleców.
Drewniane krzesła barowe K2 i H-5005 firmy Paged idealnie nadają się do przestrzeni publicznej i mieszkań gdzie mamy salon z aneksem kuchennym. Ich niewątpliwą zaletą jest niskie oparcie, które pozwala schować je pod wysokim stołem lub ladą. To doskonały kompromis, który zapewnia duży komfort wypoczynku przez zastosowanie małego oparcia i siedziska o grubości do 40 mm.

 

Krzesła barowe z oparciem

Krzesła barowe z oparciem są przede wszystkim bardzo wygodne do dłuższego siedzenia i gwarantują prawidłowe oparcie dla kręgosłupa. Zastosowanie oparcia w hokerach sprawia, że nawet dłuższe siedzenie przy nich nie będzie męczące dla naszych pleców. Wybierając jednak model z oparciem i podłokietnikami musimy mieć na uwadze, że zajmuje on więcej miejsca niż klasyczny stołek barowy. Samo korzystanie z krzesła barowego również różni się od korzystania ze stołka. W przypadku krzesła często musimy je odsunąć, by na nim usiąść. Natomiast stołki pozwalają usiąść niemal z dowolnej strony. Problem siadanie na krzesło barowe możemy jednak bardzo łatwo rozwiązać, wybierając model z obracanym siedziskiem. Wówczas mamy wszystkie zalety stołka i krzesła barowego w jednym. Możemy wygodnie siadać i z siadać oraz wygodnie spędzać czas mając oparcie dla pleców i ramion.
Ciekawy model drewnianego krzesła barowego zaprezentowany został przez Paged. Model Uxi H-2920 to klasyczny drewniany stelaż, oparcie wykonane ze sklejki oraz siedzisko tapicerowane z pianki poliuretanowej, pokryte tkaniną skórzaną. Ten model posiada również funkcję sztaplowania, dzięki czemu idealnie nadaje się również do przestrzeni publicznej, pubów czy restauracji.

Sprawdź i porównaj różne modele stołków i krzeseł barowych w sklepie internetowym

https://domokoncept.pl/product-category/krzesla-barowe-i-hokery/