KOSICKA

Jestem projektantką, rzemieślnikiem i artystką. Moim kodem DNA, jest szacunek do dobrych materiałów i ich pochodzenia. Dbam o to, by moja oferta mebli, lamp, dodatków, była estetyczna, trwała i warta posiadania.

Oferuję autorskie meble do jadalni, salonu, sypialni. Wykonujemy je z litego drewna dębowego. Powierzchnię wykańczamy ręcznie olejowoskami, by wydobyć piękno surowca.
Ważna jest ergonomia, estetyka, zrozumienie materiału, trwałość. Ale to wszystko zależy od funkcji przedmiotu, również tej symbolicznej. Na przykład stół jest przede wszystkim świadkiem rozmów. Często tych istotnych, zmieniających bieg życia. Zawsze pozostaje w centrum uwagi i łączy wszystkich, którzy z niego korzystają.  W moim odczuciu, powinien pozostać symbolem jedności rodziny, przyjaciół, człowieczeństwa. Proste kształty podkreślają jedność osób, siedzących przy najważniejszym meblu w domu. Przy stole.

W mojej ofercie są przedmioty, które powstają z potrzeby moich klientów, np. wieszaki lub parawany. Czasem jest to manifest, tak jest w przypadku serii trofea: byk, antylopa, jeleń. To elementy dekoracyjne, które zdobią, nie krzywdząc zwierząt.

Przygodę ze światłem, zaczęłam od kolekcji lamp ARANA, której w 2009 roku, jury przyznało nagrodę główną w Plebiscycie Machina Design Award w kategorii Oświetlenie. Proste, ponadczasowe kształty, możliwość dopasowania kolorów, rozmiarów, a także wysoka jakość i polska produkcja, to najlepsza rekomendacja kolekcji liczącej 35 modeli.

Podstawą mojego działania jest ręczna praca oraz szacunek do dobrych materiałów.
Tworzę rzeczy tylko z naturalnych surowców, o ponadczasowej formie i o wysokiej jakości.
Kocham drewno, stal, szkło, kamień, dlatego już na etapie projektowania, dbam o ich niskie zużycie. Fuzja rzemiosła z nowymi technologiami to właściwy kierunek w ekologii. Rzemiosło to baza oraz spuścizna doświadczenia przy tworzeniu takich produktów. Ważne jest to z czego produkuję, jednak przede wszystkim, szanuję ludzi którzy ze mną pracują. Tradycyjne technologie znajduję wśród małych, rodzinnych firm i wyjątkowo uzdolnionych osób. Rzemiosło skrywa wysoką kulturę pracy, niezwykłe umiejętności i ponadprzeciętnie uzdolnione osoby. Chciałabym odnowić w świadomości konsumentów znaczenie tego pojęcia.

Liczy się szczerość, otwartość, szacunek do świata i do innych ludzi. Satysfakcją będzie zawsze praca sercem. Sukcesem serca – praca którą się kocha. Wolne chwile spędzam jak najbliżej natury. Uwielbiam dobrą książką, naturalną kuchnię, czerwone wino, górskie wędrówki, rower, zapach rozgrzanej słońcem łąki, szum morskich fal… Mam w sobie pasję fotograficzną, malarską a także ogromną chęć poznawania świata. Moją największą namiętnością jest życie. Na co dzień staram się trzymać filozofii wdzięczności i równowagi. Staram trzymać się szczęścia.

Iwona Kosicka Design